Květen 2012

Info 93

31. května 2012 v 19:27 | Lucy |  Info
Ahoj... Na konci infa přidávám 1 novou fotky Luckysky :) Taky tohle info bude nejspíš krátké a já nevím, kdy se ozvu...

Po měsíci se opět ozvývám... Já teď opravdu moc nemám čas, musím se totiž hooodně učit... :-(

Luckyska se má dobře, teďka zrovna papká :) Bohužel za měsíc už z ní bude křeččí babička... :( :/

Jinak MS 2012 suprový, zase bronzík :) Byla jsem teda se Slovákama dost překvapená, že minule byli 10. a teď měli stříbro a že nás dokázali porazit... Řekla bych, že jim hlavně stříbro pomoh' získat ten Čech Vůjtek, že dobře trénuje... No jo, tak zase příští rok na tom samém místě ;-)

Jinak ve škole zatím dobrý, dostala jsem dvojku ze zemáku, ze kterýho jsem si myslela, že budu mít tak 3-4, protože nám tam dala věci, které jsme vůbec nebrali a to potvrdila celá třída... :D Zázraky se dějí :D

Taky jsem si všimla, že mám hodně nových otázek k kp (křeččí poradně), tak nevím, jestli aspoň na jednu dneska stihnu odpovědět...

Konec infa 93...


Křeček a léto

1. května 2012 v 13:10 | Lucy |  Křečci
Léto a s sním i vysoké teploty se blíží. Zvířata ale vysoké teploty moc neunášení. A co takhle malí hlodavci, jako právě křeček? Pokud je venku opravdu velké vedro (25°C +) měl by mít křeček klec ve stínu. Kdyby byl křeček na sluníčku, tak riskujete jeho přehřátí a tím i jeho smrt. Co tedy dělat, aby během letních teplot křeček netrpěl? Nezapomeňte vyždy i na dostatečný přísun vody! Přidávám pár tipů ;-)
  • Vezměte si kousek hadříku a vymáchejte ho v mírně studené vodě. Potom ho mírně vyždímejte, vyndejte křečka z klece a chlaďte mu chvíli buď nožky, nebo celé tělíčko (zabalte ho). Křeček bude sice možná malinko mokrý, ale nebude mu takové vedro jako předtím. Potom křečka uložte do jeho ubikace a hadřík znovu vymáchejte a mírně vyždímejte. Vlký hadřík potom dejte křečkovi buď do kolotoče, nebo do patra (nebo kam chcete), aby se kdykoliv mohl sám ochladit. Nebo mu můžete dát třeba i do klece kousek nějakého ovoce; jablko, banán, jahodu, aby měl křeček i dostatek vitamínů.
  • Pokud chcete, můžete křečkovi dát klec ven (ale zase do stínu), musíte tam být ale i vy. Nebo ho můžete (pokud máte) proběhnout po zadradě, (nesmíte ale trávník ošetřený různou chemií, atd. aby s křeček neotrávil!) musíte být však pořád s ním, aby vám neutekl.
  • Pokud jedete někam na dovolenou k moři autem a pro křečka nemáte hlídání, (křečka berte JEN když nebudete pro něj mít hlídání a pojedete autem) tak ho můžete vzít s sebou. Nezapomeňte však s sebou pro křečka sbalit: hobliny (pokud byste tam byli třeba 2 týdny), žrádlo, vlhký hadřík, (ten musí mít v kleci neustále) pokud pojedete na nějaký výlet (chození po památkách) tak i přepravka. A až pojedete autem, NESMÍ být V KUFRU auta! Musí být někde u vás, blízko klimatizace (zase pozor, aby se nenachladil). V novém prostředí by měl mít klec opět ve stínu s dostatkem vody a vlhkým studeným hadříkem. Ráno, než půjdete k moři dejte křečkovi čerstvě navlhčený hadr do klece. Zhruba někdy po 4-5 hodinách se vraťte do bytu a křečkovi vymáchejte hadřík v mírně studené vodě a zkontrolujte jeho zdraví, případně mu nalijte ještě vodu do napáječky, pak můžete jít opět na pláž. Pokud plánujete i výlet, (např. celodenní od 10-18 hod) tak křečka s sebou na dovolenou ani neberte. Pokud to bude třeba např. chození po památkách, tak to křečka dejte do přepravky spolu s jeho pitím, jídlem, hoblinami, domečkem a vlhkým hadříkem.
Nejlepší je nebrat křečka s sebou na dovolenou, ale pokud nemáte hlídání, tak křečka vzít musíte. NIKDY však nenechávejte křečka samotného doma v Česku (popř. na Slovensku)! 3-4 dny by to sám vydržel, ale více než 4 dny radši nezkoušejte, nemusel by to v až 30°C vedrech přežít...