Křeččí poradna

Kačka se ptá..

20. července 2013 v 16:47 | Lucy
Kačka se ptá: Ahoj máme malí křečíky.Je jim asi 38 dni jednoho jsme oddelali protože se rval z mamou a nevim jestli mam oddělat další dva když se rvou jen malokdy?

Já odpovídám: Ahoj, jelikož píšeš, že je křečkům už více jak 38 dní (matka je nekojí), normálně je už odděl. Jinak riskuješ, že se zabijí. Mohla jsi je oddělit už když jim bylo 25 dní. :)

P.S.: Jelikož jsem od vás v poradně měla něco okolo 25 otázek, rozhodla jsem se, že vám musím ,,říct'', že na vaše otázky nestíhám odpovídat. Skoro vůbec sem nechodím a vždy jich tam mám plno. Takže odpovědi se dočká pouze jen někdo (nejnovější otázka)...

Aňullí se ptá...

11. září 2012 v 20:53 | Lucy
Aňulíí se ptá:
Ahoj, chci si pořídit už druhého křečka... Mám doma džungaráka a teď bych chtěla zároveň s ním chovat zlatého. Nebudou spolu ve kleci každý bude mít svou ,ale budou v jednom pokoji nebudou se nějak ovlivňovat? Bojím se že bych si toho nového neochočila že by se bál toho druhého je to možné??? (budou mít klece vedle sebe)
PS: dej mi prosím vědět na blog nebo mail že jsi mi odpověděla :) Děkuji moc :)

Já odpovídám:
Ahoj,
pokud je tedy nebudeš mít v jedné kleci a pokud si vždy po manipulaci s druhým křečkem vždy pro jistotu umyješ ruce, tak se skutečně nebudou ovlivňovat. Jenom pozor, aby se i přez mříže nesnažili nějak porvat (pokud by byly těsně u sebe) :)

Klárík se ptá...

11. září 2012 v 20:49 | Lucy
Klárík se ptá:
Ahoj, můj džungarský křeček Johník je 1 rok a 8 měsíců starý a vypadá vá mu kožíšek ze zad, je to stářím nebo něčím jiným? Ted už aani nen tak aktivní jak byl před půl rokem. Předem děkuji za odpověd ;-)

Já odpovídám:
Ahoj,
vypadávání chlupů a menší pohyblivost je jedním z faktorů stárnutí. Křeček začíná stárnou někdy kolem 1,6 roku. Něktěří křečci,(třeba jako moje Luckyska) jsou i v takovém věku (taky 1,8 roku) stále čilí rychlí :)

Anonym se ptá...

21. července 2012 v 20:30 | Lucy
Anonym se ptá:
Ahoj, chtela bych se zeptat, mému kreckovi jsem utrela "čůranky" a na kapesníku to bylo ruzovy jakokdyby krev. je to samecek, teda newm to jiste.

Já odpovídám:
Ahoj,
teď v prvé řadě záleží na tom, jestli na zemi nebyla nějaká smývatelná barva. Sleduj, zda to má i teď, a kdyby jo, tak jdi 100% k veterináři. Snad to nebude nic vážného ;)

Vojta se ptá...

15. června 2012 v 18:19 | Lucy
Vojta se ptá:
ahoj ,tak my nevime jak rozeznat u křečika jungarského že bude mít malí křečíky poradila bys nám prosím? a kde najdem tvou odpoved? :-)

Já odpovídám:
Ahoj,
většinou se to pozná tak, že samička je nevrlá, hodně si staví hnízdečko, tloustne, málo vychází z domečku. Také bys jí neměl moc vytahovat z klece. Do 22 dní po příznacích porodí :) Pozor ale na tzv. falešnou březost, kdy se chová a vypadá stejně, jenže vůbec samozřejmě není těhotná.

Jenn se ptá...

15. června 2012 v 18:00 | Lucy
Jenn se ptá:
Ahoj, tři dny zpět jsem si koupila 2-3měsíce starého džungaráka. Vypadá zdravě, očíčka v pořádku a hubený taky zrovna neni;D. Ale od tý doby co jsem ho přitáhla domu je pořád zalezlej v domečku a vůbec nevylejzá, nepobíhá po kleci a tak. Můj předchozí křeček byl mnohem aktivnější i v kolečku běhal:). Bojím se, že s tímto neni něco v pořádku. Děkuji za odpověd.:)

Já odpovídám:
Ahoj,
promiň, že odpovídám až po měsíci, ale bohužel se dostává jen na pár otázek, protože tu moc často nejsem... :(
Teď k tvé otázce - pokud je takový pořád, tak možná radši i zajdi k veterináři.
Někdy bývá křeček ,,vystrašený'' tak do týdne, pak staćh opadne.

Bibi se ptá...

28. března 2012 v 8:58 | Lucy
Bibi se ptá:
ahoj muzu se te zeptat ?? v kolika stupnich muze byt krecek venku?? (dala bych ho do klece ven ,na zahradu) :-?

Já odpovídám:
Ahoj,
křečka můžeš dát ven, pokud ti venku v mikině nebude zima ;-) Dneska bude odpoledne něco okolo 21°C, takže ho klidně můžeš vzít ven :-) Nějak od 16, 17°C ho určitě můžeš vzít ven :-)
P.S.: Ty jseš taky z Bolky a chodíš na stejnou školu (G8MB) jako já? A do jaký třídy (já 1.B) :-)

Bo-bo se ptá...

15. března 2012 v 11:00 | Lucy
Bo-bo se ptá:
prosim te nebo vas pomozte ma samocka se porat pere ze samcem nevim co mam delat je take velmi tlusta a misto cerne je seda pomozteee prooooosiiiiiiimmm

Já odpovídám:
Ahoj, určitě kup ještě jednu klec a odděl je, nebo se ti zabijí! Je někdy docela riskantní chovat dva křečky v jedné kleci...
To, že je tlustná může být klidně i těhotná, nebo si hodně nacpala torby.
A to, že mění barvu bude nejspíš zapříčiněno tím, že křečci na zimu trochu mění barvu na světlejší.

ČLÁNEK JE PŘEDNASTAVENÝ, JÁ TU NEJSEM (JSEM NA HORÁCH)!

Adrianka, Anet, Aňulíí a Bibi se ptají...

6. března 2012 v 20:30 | Lucy
Adrianka se ptá:
moc rada by jsem se te zeptala kolik dni trva tehotenstvy krecka dzungarskeho:-)

Anet se ptá:
mužu mu umít zadeček když ho ma špinaví?? :-| 8-O

Aňulíí se ptá:
Ahoj mám Zlatého křečka Ferdu (samec) je mu okolo dvou roků... V poslední době se objevily veliké potíže a to: zalepené oči, pomalá chůze (příjde mi že neví kde co je→zmatek a taky se mu pod lícními tvorbami objevila taková veliká boule. :( Nevím co s ním je ,ale je mi ho strašně líto... Prosím poraďte mi!

Bibi se ptá:
ahoj,poradíš mi může křeček mít v teráriu piliny... :-? :-|

Odpovídám na otázku ADRIANKY:
Ahoj, něco okolo 20-22 dní ;-)

Odpovídám na otázku ANET:
Ahoj, můžeš, ale v heřmánkovém čaji (mnohem lepší než voda), to je zároveň dobré i na srst ;-) Nezapomeň křečka potom pořádně ručníkem vysušit do sucha.

Odpovídám na otázku Aňulíí:
Ahoj, vzhledem k tomu, že je tvému křečkovi něco okolo dvou let, tak ti může brzo zemřít... :-( Ale jestli chceš do něj něco ,,investovat'', tak zajdi k veterináři, co ti na to řekne...

Volkina a Bibi se ptají...

1. března 2012 v 19:59 | Lucy
Volkina se ptá:
Ahoj,prosímtě,chtěl bych se tě na pár otázek zeptat:
Jak poznám že je samička v říji??
Můj křeček je aktivní večer,ale i ráno,vadí to?
Děkuji ti moc,a prosímtě-kde mám hledat tvou odpověd?? Díky :-)
Bibi se ptá:
ahoj já jsem Bibi mohla by si mi poradit??? můžou křečci jíst maso :-( :-( :-(

Odpověď na Bibinu otázku:
Ahoj,
křečci mohou jíst maso, ale mé Luckysce moc nechutná ;-) Tvrdý sýr by mu ale rozhodně zachutnal ;-)

Odpověď na Volkininu otázku:
Ahoj,
u samiček zlatých/syrských křečků se to většinou pozná tak, že když ji dáš pst na zadeček, tak ztuhne a nadzvedne ho. U džungaráků to ,,nefunguje'' (zkoušela jsem).
Ano, je to normální, že křeček je hlavně aktivní ráno a večer ;-) Třeba Luckyska večer něco papá a pak běhá a ráno taky běhá :-) Takový je prostě křeček ;-)
 
 

Reklama